x
yukari cik
ARA
Giriş Yap
Yeni Üye
Biz

Oda Sanat'ın öyküsü 2009 yılında Eski Datça’da tek katlı, ufacık, taş bir dükkậnda başladı.
Oda adı buradan geliyor. Sanat adı ise içindekilerden.

Yaşamın sanat olduğuna inanıyoruz. Sanatın yalnız sanat ürünleriyle sınırlanmadan yaşamımızın her alanında olabileceğini düşünüyoruz.
Giydiğiniz bir kıyafetin, üzerinizde taşıdığınız aksesuarın, hatta dostlarınız ya da kendiniz için aldığınız ufak bir hediyelik eşyanın bile bir sanat ürünü olabileceğini, yaşama güzellik katabileceğini hissederek çalışan ufak  bir ekibiz. Uzmanlık alanlarımız farklı, ortak noktamız üretmeyi seviyor olmamız.
Yaşama bu gözle bakarak tasarlıyor ve üretiyoruz.
İlham perilerini beklemiyor, sürekli çalışıyoruz. Hevesle ve heyecanla hep yeni işler yapmak istiyoruz.
Çalışmak yaratıcılığımızı besliyor, çalıştıkça daha yeni, daha güzel, daha çok fikir üretiyoruz.
Yaşam bizim için üretmek, bir şey üretirken aklımıza gelen yeni fikirleri denemek, sonra o fikirlerden yepyeni şeyler yaratmak, bunları paylaşmak ve mutlu olmak demek.
Bu şekilde çalışmak hayatımızı daha mutlu, daha doyumlu kılıyor.
İşbirliği yaptığımız sanatçı dostlarımız var. Onlarla birlikte çalışırken de aynı heyecanı duyuyoruz. Bu anlayışla güzellikler yaratan herkese saygı duyuyoruz.

Oda Sanat’ın Eski Datça’da başlayan ve Datça Liman’da devam eden öyküsü adım adım büyüyerek bugünlere böyle geldi. Hep heyecanla çalışarak, üreterek.
Bilenler bilir, Datça’da dükkậnımıza gelenlerin neredeyse tümünün ağzından aynı cümleler dökülür; “Ne kadar güzel bir dükkận bu, çok pozitif!”.
Dükkậnımıza gelemeyenler ya da özleyenler için burada elimizden geldiğinde size Oda Sanat’ı yaşatabilirsek ne mutlu bize!
Üretmeye devam ediyoruz. Bizi takip etmeye devam edin.
Datça’ya da bekleriz.

Oda Sanat
Yaz kış her sabah koşa koşa geliyorum Oda Sanat’a.

Geçmiş profesyonel yaşamının getirdiği disiplinle çalışmayı seviyorum, ama artık yalnızca istediklerimi yapma özgürlüğüm var hayatımda. 

İçimden ne geliyorsa! Resim, seramik, mozaik, ne olacağını bilmediğim bir obje, bir takı ya da bir elbise. Yaptığım her şeyi duygularımı, zevkimi, heyecanımı yansıttığım bir eser olarak görüyorum. Oda Sanat adı biraz da esprili bir şekilde bunu çağrıştırsın istedim. 

Evet, moda da sanat, el dokuma da, güzel bir takı ya da çanta da. Önemli olan her seferinde hiç yapılmamış, yeni bir şey denemek ve coşkuyla yapmak. Sevmek ve üretmek! Kendimi hiçbir tanımlamayla sınırlamak istemiyorum. Sanatçı, tasarımcı ya da yaratıcı! 

Ben çalışmaktan, üretmekten heyecan ve coşku duyan bir insanım ve sürekli öğreniyorum. Hepsi bu! İşlerimi beğenen, seven ve hayatına sokan insanlarla bir gönül bağım var, bu da beni çok mutlu ediyor. “

Özgül TuzcuBasında Biz
House Beautiful - Ağustos 2013
 


 
 
 
 
Ulaşım Haritası
Haritayı Büyüt
E-Bültene abone olun kampanya ve indirimleri kaçırmayın.
ADRES BİLGİLERİ
Adres: Atatürk Caddesi 71/A
Telefon: +90 252 712 88 70
© 2014 Odasanat.com Tüm Hakları Saklıdır. Kredi Kartı Bilgileriniz 128Bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.